  • TBJB106M020CBLB0700
TBJB106M020CBLB0700
advertisement
Manufacturer No:
TBJB106M020CBLB0700
HK JDW NO:
66-TBJB106M020CBLB0700
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0007mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJB106M020CBLB0700
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0007mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1000 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm