  • TBJB106K016LBSZ0023
TBJB106K016LBSZ0023
advertisement
Manufacturer No:
TBJB106K016LBSZ0023
HK JDW NO:
66-TBJB106K016LBSZ0023
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJB106K016LBSZ0023
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    1411
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    900 mΩ
  • Height
    1.9mm