  • TBJA155K035CRSB0023
TBJA155K035CRSB0023
advertisement
Manufacturer No:
TBJA155K035CRSB0023
HK JDW NO:
66-TBJA155K035CRSB0023
Description:
1.5μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJA155K035CRSB0023
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    7500 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm