  • TBJA106K016CBLB0824
TBJA106K016CBLB0824
advertisement
Manufacturer No:
TBJA106K016CBLB0824
HK JDW NO:
66-TBJA106K016CBLB0824
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJA106K016CBLB0824
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3000 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm