  • TBJA105K025CRSC0024
TBJA105K025CRSC0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJA105K025CRSC0024
HK JDW NO:
66-TBJA105K025CRSC0024
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJA105K025CRSC0024
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    8000 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm