  • TAZX476K020LBLC0924
TAZX476K020LBLC0924
advertisement
Manufacturer No:
TAZX476K020LBLC0924
HK JDW NO:
66-TAZX476K020LBLC0924
Package:
Datasheet:
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZX476K020LBLC0924
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2721
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    540mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    110 mΩ
  • Height
    2.74mm
  • Length
    6.93mm
  • Width
    5.41mm