  • TAZH685K035CSSB0023
TAZH685K035CSSB0023
advertisement
Manufacturer No:
TAZH685K035CSSB0023
HK JDW NO:
66-TAZH685K035CSSB0023
Package:
Datasheet:
Description:
6.8μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAZH685K035CSSB0023
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    140mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1300 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm