  • TAZH476K010LBSZ0800
TAZH476K010LBSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZH476K010LBSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZH476K010LBSZ0800
Package:
H
Datasheet:
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.005mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH476K010LBSZ0800
    Select All
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    180 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    H
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%