  • TAZH337K006LRSZ0800
TAZH337K006LRSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZH337K006LRSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZH337K006LRSZ0800
Package:
H
Datasheet:
Description:
330μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.02mA Tape & Reel (TR) H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH337K006LRSZ0800
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
    TANTALUM
  • Weight
    335mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.02mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    180 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm