  • TAZH336K015LBLC0045
TAZH336K015LBLC0045
advertisement
Manufacturer No:
TAZH336K015LBLC0045
HK JDW NO:
66-TAZH336K015LBLC0045
Package:
H
Datasheet:
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.005mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH336K015LBLC0045
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Package / Case
    H
    TANTALUM
  • Weight
    335mg
  • Packaging
    Bulk
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    180 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm