  • TAZH226M020CRSZ0800
TAZH226M020CRSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZH226M020CRSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZH226M020CRSZ0800
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Tape & Reel (TR) H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH226M020CRSZ0800
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Depth
    3.81mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm