  • TAZH226J025LBSZ0800
TAZH226J025LBSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZH226J025LBSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZH226J025LBSZ0800
Description:
22μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 6μA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZH226J025LBSZ0800
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    7238
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm
  • Leakage Current
    6μA
  • Ripple Current
    910mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm