  • TAZH156K025CRSC0023
TAZH156K025CRSC0023
advertisement
Manufacturer No:
TAZH156K025CRSC0023
HK JDW NO:
66-TAZH156K025CRSC0023
Package:
H
Datasheet:
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Tape & Reel (TR) H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH156K025CRSC0023
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
    TANTALUM
  • Weight
    335mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    150mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1000 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm