  • TAZG226M020CRSZ0800
TAZG226M020CRSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZG226M020CRSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZG226M020CRSZ0800
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAZG226M020CRSZ0800
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    90mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    2500 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm