  • TAZF476K010CRSB0924
TAZF476K010CRSB0924
advertisement
Manufacturer No:
TAZF476K010CRSB0924
HK JDW NO:
66-TAZF476K010CRSB0924
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Tape & Reel (TR) F
Step5Bar-code shipping tag
TAZF476K010CRSB0924
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - electroplated
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1500 mΩ
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm