  • TAZE155J035CBSZ0000
TAZE155J035CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZE155J035CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZE155J035CBSZ0000
Description:
1.5μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 4.5Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
TAZE155J035CBSZ0000
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5Ohm
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm