  • TAZE105K050CBSZ0700
TAZE105K050CBSZ0700
advertisement
Manufacturer No:
TAZE105K050CBSZ0700
HK JDW NO:
66-TAZE105K050CBSZ0700
Package:
Datasheet:
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZE105K050CBSZ0700
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    6000 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm