  • TAZE105K050CBLC0923
TAZE105K050CBLC0923
advertisement
Manufacturer No:
TAZE105K050CBLC0923
HK JDW NO:
66-TAZE105K050CBLC0923
Package:
E
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
TAZE105K050CBLC0923
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.54mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm