  • TAZD105K035LBLC0945
TAZD105K035LBLC0945
advertisement
Manufacturer No:
TAZD105K035LBLC0945
HK JDW NO:
66-TAZD105K035LBLC0945
Package:
D
Datasheet:
Description:
1μF 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
TAZD105K035LBLC0945
    8 Weeks
  • Package / Case
    D
    TANTALUM
  • Weight
    45mg
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    80mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2200 mΩ
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm