  • TAZC475K010CBSZ0945
TAZC475K010CBSZ0945
advertisement
Manufacturer No:
TAZC475K010CBSZ0945
HK JDW NO:
66-TAZC475K010CBSZ0945
Package:
C
Datasheet:
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk C
Step5Bar-code shipping tag
TAZC475K010CBSZ0945
    8 Weeks
  • Package / Case
    C
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    35mg
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2005
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    5500 mΩ
  • Length
    5.08mm
  • Width
    1.27mm