  • TAZB335K015LSSB0000
TAZB335K015LSSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZB335K015LSSB0000
HK JDW NO:
66-TAZB335K015LSSB0000
Package:
B
Datasheet:
Description:
3.3μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Tape & Reel (TR) B
Step5Bar-code shipping tag
TAZB335K015LSSB0000
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    B
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    TANTALUM
  • Weight
    25mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    1505
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3600 mΩ
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm