  • TAZB225K020LRSZ0900
TAZB225K020LRSZ0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZB225K020LRSZ0900
HK JDW NO:
66-TAZB225K020LRSZ0900
Package:
B
Datasheet:
Description:
2.2μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Tape & Reel (TR) B
Step5Bar-code shipping tag
TAZB225K020LRSZ0900
    8 Weeks
  • Package / Case
    B
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    25mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - electroplated
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    1505
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3600 mΩ
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm