  • TAP336M035CCSY
TAP336M035CCSY
advertisement
Manufacturer No:
TAP336M035CCSY
HK JDW NO:
66-TAP336M035CCSY
Datasheet:
TAP336M035CCSY
Description:
33μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 1Ohm Tantalum Radial
Step5Bar-code shipping tag
TAP336M035CCSY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Published
    1999
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Impedance
    1Ohm