  • TAP335M010SCS
TAP335M010SCS
advertisement
Manufacturer No:
TAP335M010SCS
HK JDW NO:
66-TAP335M010SCS
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3μF ±20% 10Ohm 2-Termination Polar 500nA Bulk Radial
Quantity:
In Stock : 6282
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TAP335M010SCS
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Dia 4.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    4.5mm