  • TAP226K025DTW
TAP226K025DTW
advertisement
Manufacturer No:
TAP226K025DTW
HK JDW NO:
66-TAP226K025DTW
Package:
Dipped
Datasheet:
TAP226K025DTW
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 4.4μA Tape & Reel (TR) Dipped
Step5Bar-code shipping tag
TAP226K025DTW
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2828
  • Leakage Current
    4.4μA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    12mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    7mm