  • TAP225M025CCSY
TAP225M025CCSY
advertisement
Manufacturer No:
TAP225M025CCSY
HK JDW NO:
66-TAP225M025CCSY
Description:
2.2μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 6Ohm
Step5Bar-code shipping tag
TAP225M025CCSY
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2006
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Impedance
    6Ohm