  • TAP2000K100E
TAP2000K100E
advertisement
Manufacturer No:
TAP2000K100E
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TAP2000K100E
Package:
Box
Datasheet:
Description:
2000 WATT HEAT SINKABLE PLANAR R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TAP2000K100E
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TAP2000
  • Size / Dimension
    2.362Lx2.244W 60.00mmx57.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2000W
  • Lead Style
    M5 Threaded
  • Coating, Housing Type
    Epoxy Coated
  • Height Seated (Max)
    1.280 32.50mm