  • TAP155K020SRW
TAP155K020SRW
advertisement
Manufacturer No:
TAP155K020SRW
HK JDW NO:
66-TAP155K020SRW
Package:
Dipped
Datasheet:
TAP155K020SRW
Description:
1.5μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 9Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 500nA Tape & Reel (TR) Dipped
Step5Bar-code shipping tag
TAP155K020SRW
    Select All
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    1818
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    8.5mm
  • Length
    7mm
  • Width
    4.5mm