  • TAJT155M020RNJ
TAJT155M020RNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJT155M020RNJ
HK JDW NO:
66-TAJT155M020RNJ
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
Description:
1.5μF ±20% 6.5Ohm 2-Termination Polar 500nA Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric), 1210
Step5Bar-code shipping tag
TAJT155M020RNJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric), 1210
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAJ
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    500nA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.5mm