  • TAJR475M010SNJ
TAJR475M010SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJR475M010SNJ
HK JDW NO:
66-TAJR475M010SNJ
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 9Ohm 2-Termination Polar Tantalum 0.0005mA Tape & Reel (TR) Molded
Step5Bar-code shipping tag
TAJR475M010SNJ
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    1.3mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.2mm
  • Length
    2.05mm
  • Width
    1.3mm