  • TAJR224M050SNJ
TAJR224M050SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJR224M050SNJ
HK JDW NO:
66-TAJR224M050SNJ
Package:
0805
Datasheet:
TAJR224M050SNJ
Description:
220nF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel (TR) 0805
Step5Bar-code shipping tag
TAJR224M050SNJ
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    17000 mΩ
  • Height
    1.2mm
  • Length
    2.05mm
  • Width
    1.3mm