  • TAJD475M035SNJ
TAJD475M035SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJD475M035SNJ
HK JDW NO:
66-TAJD475M035SNJ
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination Polar Tantalum 0.0016mA Tape & Reel (TR) Molded
Step5Bar-code shipping tag
TAJD475M035SNJ
    Select All
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    CECC30801-005
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0016mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm