  • TAJD336M016H
TAJD336M016H
advertisement
Manufacturer No:
TAJD336M016H
HK JDW NO:
66-TAJD336M016H
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TAJD336M016H
Description:
33μF ±20% 900mOhm 2-Termination 5.3μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TAJD336M016H
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAJ
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Leakage Current
    5.3μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    3.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm