  • TAJD156K025YNJ
TAJD156K025YNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJD156K025YNJ
HK JDW NO:
66-TAJD156K025YNJ
Package:
Datasheet:
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 3.8μA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAJD156K025YNJ
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    3.8μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm