  • TAJD107M010SNJ
TAJD107M010SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJD107M010SNJ
HK JDW NO:
66-TAJD107M010SNJ
Description:
100μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 10μA Tape & Reel (TR) 7343-31
Quantity:
In Stock : 1170
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TAJD107M010SNJ
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    CECC30801-005
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    10μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm