  • TAJC686M010TNJ
TAJC686M010TNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJC686M010TNJ
HK JDW NO:
66-TAJC686M010TNJ
Package:
Datasheet:
Description:
68μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAJC686M010TNJ
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2412
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1300 mΩ
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm