  • TAJC475K025SY
TAJC475K025SY
advertisement
Manufacturer No:
TAJC475K025SY
HK JDW NO:
66-TAJC475K025SY
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAJC475K025SY
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    CECC30801-005
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2413
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm