  • TAJC226K016TNJ
TAJC226K016TNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJC226K016TNJ
HK JDW NO:
66-TAJC226K016TNJ
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Quantity:
In Stock : 436
Step5Bar-code shipping tag
TAJC226K016TNJ
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    2412
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1000 mΩ
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm