  • TAJB474K035H
TAJB474K035H
advertisement
Manufacturer No:
TAJB474K035H
HK JDW NO:
66-TAJB474K035H
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
Description:
0.47μF ±10% 10Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric), 1210
Step5Bar-code shipping tag
TAJB474K035H
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric), 1210
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAJ
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm