  • TAH20P51R0JE
TAH20P51R0JE
advertisement
Manufacturer No:
TAH20P51R0JE
HK JDW NO:
547-TAH20P51R0JE
Datasheet:
TAH20P51R0JE
Step5Bar-code shipping tag
TAH20P51R0JE
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    20W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Terminal Pitch
    5.34mm
  • Lead Pitch
    5.34mm
  • Lead Spacing
    5.08mm
  • Lead Diameter
    1.4 mm
  • Height
    16.51mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.52mm
  • Thickness
    3.44mm