  • TACR336K002R
TACR336K002R
advertisement
Manufacturer No:
TACR336K002R
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TACR336K002R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
33μF ±10% 5Ohm 2-Termination 0.0007mA Tape & Reel (TR) 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TACR336K002R
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TACmicrochip®, TAC
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.053W 2.00mmx1.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    2V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2V
  • Leakage Current
    0.0007mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm