  • TAAD686K020G
TAAD686K020G
advertisement
Manufacturer No:
TAAD686K020G
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TAAD686K020G
Package:
Axial
Datasheet:
TAAD686K020G
Description:
68μF ±10% 800mOhm 2-Termination 0.0135mA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
TAAD686K020G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TAA
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.354Diax0.783L 9.00mmx19.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Hermetically Sealed
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-C-39003
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Leakage Current
    0.0135mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Diameter
    9mm
  • Length
    19.9mm