  • TA79L010P
TA79L010P
advertisement
Manufacturer No:
TA79L010P
Manufacturer:
Toshiba
HK JDW NO:
4669-TA79L010P
Package:
Datasheet:
Description:
1.27mm PMIC 3
Quantity:
In Stock : 16918
Step5Bar-code shipping tag
TA79L010P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    O-PBCY-T3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Output
    -10V
  • Output Voltage 1
    10V
  • Input Voltage (Min)
    12.5V
  • Input Voltage (Max)
    25V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.7V
  • Regulator Type
    FIXED NEGATIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR
  • Voltage Tolerance-Max
    5%
  • Output Current1-Max
    0.07A
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Input Voltage Absolute-Max
    35V
  • Adjustability
    FIXED
  • Load Regulation-Max(%)
    0.09%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.23%