  • TA310PA1R00JE
TA310PA1R00JE
advertisement
Manufacturer No:
TA310PA1R00JE
HK JDW NO:
547-TA310PA1R00JE
Datasheet:
TA310PA1R00JE
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 1Ohm, Thick Film,
Quantity:
In Stock : 48
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TA310PA1R00JE
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~180°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.000Lx0.100W 25.40mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±450ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    1.5kV
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Terminal Pitch
    7.62mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Pitch
    7.62mm
  • Height
    25.908mm
  • Height Seated (Max)
    1.020 25.91mm