  • TA305PA11R0JE
TA305PA11R0JE
advertisement
Manufacturer No:
TA305PA11R0JE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TA305PA11R0JE
Package:
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 11Ohm,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TA305PA11R0JE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TA
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    180°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    5W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Spacing
    7.62mm
  • Size Code
    5010
  • Rated Temperature
    25°C
  • Height
    2.54mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    25.4mm