  • T73XH204KT20
T73XH204KT20
advertisement
Manufacturer No:
T73XH204KT20
HK JDW NO:
875-T73XH204KT20
Package:
Datasheet:
T73XH204KT20
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ H/ADJ 200K
Step5Bar-code shipping tag
T73XH204KT20
    Through Hole
  • Weight
    599.989307mg
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    Pin
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Height
    4.699mm
  • Length
    6.985mm
  • Width
    6.604mm