  • T597S476M006APE100
T597S476M006APE100
advertisement
Manufacturer No:
T597S476M006APE100
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T597S476M006APE100
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T597S476M006APE100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    KO-CAP? T597
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • Capacitance
    47 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz