  • T543X226K063AHS0757280
T543X226K063AHS0757280
advertisement
Manufacturer No:
T543X226K063AHS0757280
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T543X226K063AHS0757280
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T543X226K063AHS0757280 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 75mOhm @ 100kHz for high efficiency.22μF is the capacitance of the device.Powered by -55°C~105°C. Rated AC voltage.High efficiency is achieved with a voltage rating of 63V.Operating at [0.169 4.30mm°C]°C seated height makes it stable.
T543X226K063AHS0757280 Features
a 75mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 63V
T543X226K063AHS0757280 Applications
There are a lot of KEMET T543X226K063AHS0757280 applications of tantalum polymer capacitors.
  • Smart phone
  • Power supplies
  • LCD TV
  • Notebook
  • Tablets
Step5Bar-code shipping tag
T543X226K063AHS0757280
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    KO-CAP® T543
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm