  • T541X687M004AT8605
T541X687M004AT8605
advertisement
Manufacturer No:
T541X687M004AT8605
HK JDW NO:
417-T541X687M004AT8605
Purchasing and Inquiry
T541X687M004AT8605 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 12mOhm @ 100kHz for high efficiency.With 680μF capacitance, it operates.The voltage is -55°C~125°C - Rated AC power.High efficiency is achieved with a voltage rating of 4V.The product has a maximum height seated of 0.169 4.30mm°C which makes it stable to operate.
T541X687M004AT8605 Features
a 12mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 4V
T541X687M004AT8605 Applications
There are a lot of KEMET T541X687M004AT8605 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T541X687M004AT8605
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm