  • T540D687K2R5CH85057280
T540D687K2R5CH85057280
advertisement
Manufacturer No:
T540D687K2R5CH85057280
HK JDW NO:
417-T540D687K2R5CH85057280
Purchasing and Inquiry
T540D687K2R5CH85057280 Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 40mOhm @ 100kHz for high efficiency.It operates with the capacitance of 680μF.There is a voltage of -55°C~125°C on the AC rated power supply.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 2.5V.This machine can operate at a maximum height of [0.122 3.10mm°C] when seated.
T540D687K2R5CH85057280 Features
a 40mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 2.5V
T540D687K2R5CH85057280 Applications
There are a lot of KEMET T540D687K2R5CH85057280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540D687K2R5CH85057280
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm